13/08/2017

Takipli alacaklar için (kişilerden alacaklar ve icra takip sistemi gibi) dosyadan takip etme sisteminin oluşturulması gerekiyor. Birden fazla takipli alacaklar için manuel takip zorlaşıyor. BAP, TÜBİTAK, Farabi ve Mevlana projeleri  için KBS’den MİF düzenlenemiyor ve manuel giriş yapıyoruz.  Bu durum hem iş yükünü artırıyor hem de hatalı giriş yapılmasına yol açabiliyor. Normal ödeme emirleri gibi KBS’den ödeme emri belgesi düzenlenmesi faydalı olacaktır. Birimler arası taşınır devrinde TKYS’den düzenlenen TİF’e muhasebe birimimizce onay verilerek muhasebeleştiriyoruz. Ancak geçmiş yılların taşınırlarının devrinde sistem amortisman devri yapmıyor. Amortisman devri  muhasebece manuel yapılıyor. Bu durum yıl sonunda amaortisman kayıtlarında hata olarak karşımıza çıkıyor. Yine düşüm kayıtlarında da aynı sorun geçerli. 255-294 hesaplar otmatik karşılıklı çalışırken 257-299 nolu hesapları manuel yapıyoz. Bazen unutuluyor ve amortisman kayıtların hataya yol açıyor. Mailinizde belirttiğiniz gibi döner sermayede matrah birleştirmesi…

15/12/2015

Çocuklar bizim neşemiz, hayatımız kısacası her şeyimizdir. Onlarsız bir yaşam düşünemeyiz. Çünkü onlar bu dünyadaki bizden sonraki nesillerdir.Çocuklar bizim neşemiz, hayatımız kısacası her şeyimizdir. Onlarsız bir yaşam düşünemeyiz. Çünkü onlar bu dünyadaki bizden sonraki nesillerdir.Çocuklar bizim neşemiz, hayatımız kısacası her şeyimizdir. Onlarsız bir yaşam düşünemeyiz. Çünkü onlar bu dünyadaki bizden sonraki nesillerdir.

13/12/2015

Son yıllarda geliştirilen yeni güçlü kemoterapötik ilaçlar, hedefe yönelik tedaviler, Son yıllarda geliştirilen yeni güçlü kemoterapötik ilaçlar, hedefe yönelik tedaviler, Son yıllarda geliştirilen yeni güçlü kemoterapötik ilaçlar, hedefe yönelik tedaviler, Son yıllarda geliştirilen yeni güçlü kemoterapötik ilaçlar, hedefe yönelik tedaviler, Son yıllarda geliştirilen yeni güçlü kemoterapötik ilaçlar, hedefe yönelik tedaviler, 

13/12/2015

Gitar eğitimi ile klasik ve temel teknik bilgi düzeyinde eğitim verilmekte olup popüler(hobi) ve akademik ön plandadır. Gitar eğitimi ile klasik ve temel teknik bilgi düzeyinde eğitim verilmekte olup popüler(hobi) ve akademik ön plandadır.Gitar eğitimi ile klasik ve temel teknik bilgi düzeyinde eğitim verilmekte olup popüler(hobi) ve akademik ön plandadır.

13/12/2015

Geleceğimiz olan çocuklara kendini geliştirme konusunda yardımcı olmak istiyorsanız, uzmanlara göre yapmamanız gereken bazı kurallar var. Bunları onları kötülüğü için değil, iyiliği için yapılmaması gerektiğini anlamak gerekiyor. Kurallar derken sıralayacağımız davranışlar değil aslında çünkü karşılarına çıkan olaylara verdikleri tepkiler her çocuk için farklı olacaktır.